KUKA HİZMETİ

Genellikle, yoğun yağmur sularının neden olduğu, bazende zamanla biriken atıkların kanalizasyon hattında tıkanmalara neden olduğu görülmektedir. Tıkalı kanalların açmasında kullanılan bir kaç araç vardır.

Kuka aracı, arka tarafında bulunan sistem sayesinde, kanala uzatılan hortumla tazyikli su vererek tıkanıklığın giderilmesini sağlar. bu durum hem bina dışı yani rabıt tıkanıklığında, hemde kanal tıkanıklığında uygulanır.

Eylül Vidanjör Kuka Olarak,  Kuka kanal açma aracı, yüksek basınçlı suyun temizlenmesi istenen kanal içine bir yüksek basınç hortumu ve ucuna bağlanmış kanal açma başlığı (nozul) ile iletilmesi,

böylelikle kanaldaki tıkanıkların yüksek basınçtaki suyun parçalama ve itici özellikleri kullanılarak bertaraf edilmesi prensibiyle çalışır.

Yüksek basınçlı su ile kanal içinde yer alan tıkanıklıklar parçalanarak tıkanıklık giderilir ya da daha sonra vidanjör (vakum tankeri) ile tahliye edilmesi için rögar bacası ağzına (menhol) taşınır,

böylece kanal çeperlerine yapışarak kanal çapını daraltan, tıkanıklık yaratan ve düzenli akışı engelleyen sorun ortadan kaldırılmış olur.